SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Hennessey Venom F5: ambitny 1400-konny potwór od Amerykanów - FOTO

Hennessey Venom F5: ambitny 1400-konny potwór od Amerykanów - FOTO

05.08.2014, godz. 08:40
Hennessey Venom F5
Hennessey Venom F5 foto:

Amerykańska firma Hennessey, specjalizująca się profesjonalnym tuningiem supersamochodów, ma w swoim portfolio pojazd, który ustanowił rekord Guinnessa w przyspieszeniu 0-300 km/h. Teraz w głowach mechaników urodził się kolejny, jeszcze bardziej szalony projekt.

Po ekstremalnie szybkim modelu Hennessey Venom GT, wyposażonym w 6.2-litrowy, podwójnie turbodoładowany silnik V8 pochodzący z Chevroleta Corvette (moc 1261 KM i 1566 Nm), tuningowcy zbudują Venoma F5. Nowy projekt aby uzyskać moc oscylującą w granicach 1400 KM zostanie uzbrojony w 7-litrowy silnik z podwójnym turbo. O przeniesienie napędu zadba do wyboru zautomatyzowana lub manualna skrzynia biegów.

Czytaj też: Hennessey Venom GT World's Fastest Edition: ku chwale prędkości

Auto ma powstać na bazie produkowanego już Venoma GT, a to oznacza, że konstrukcja zostanie przejęta jak poprzednio z Lotusa Exige. Jak donosi magazyn Top Gear, inna będzie przede wszystkim karoseria. Do budowy pojazdu wykorzystane w znacznym stopniu zostanie włókno węglowe, aby uzyskać jak najniższą masę (cel to ok. 1300 kg).

Amerykanie zamierzają wyprodukować 30 egzemplarzy takiego ekstremalnego auta. Nie wykluczone też, że pokuszą się o pobicie kolejnego rekordu przyspieszenia 0-300 km/h, który obecnie wynosi 13,18 sekundy. Wiadomo na pewno, że cena dla potencjalnych nabywców to około 1,2 mln dol. (czyli w przeliczeniu na naszą walutę około 3,7 mln zł).

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: