SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Hiszpańska policja walczy z plagą podrobionych Ferrari - WIDEO

Hiszpańska policja walczy z plagą podrobionych Ferrari - WIDEO

01.08.2013, godz. 12:30
podrabiane samochody Ferrari
foto:

Słowo podróbka jednoznacznie nam się kojarzy z niską jakością i tandetą. Jedyną zaletą podrobionych rzeczy jest niska cena w stosunku do oryginału. Nietrwałe i tanie były również Ferrari produkowane w słonecznej Hiszpanii.

Osoby parające się produkcją podrobionych aut włoskiej marki tworzyły części własnoręcznie, jednak gdy wyrób elementu był niemożliwy, to sprowadzali go z Wielkiej Brytanii lub nawet bezpośrednio z fabryki zlokalizowanej w Maranello - to daje podgląd jak tandetne musiały być te samochody. Sprawa wyszła na jaw dzięki hiszpańskiemu oddziałowi producenta luksusowych pojazdów.

>>> Lewandowski w Lamborghini kontra Błaszczykowski w ferrari - ZDJĘCIA <<<

Produkcja odbywała się w Hiszpanii, jednak sprzedaż była prowadzona za pośrednictwem internetu. Chętnych na zakup podróbki włoskiego cacka było dosyć dużo, ponieważ cena takiego auta wynosiła około 40 tys. euro, co w przeliczeniu na złotówki daje około 170 tys. zł.

W ręce służb mundurowych wpadło 17 egzemplarzy podrobionych Ferrari, m.in. F430, F430 Spider i F458, oraz dwie trefne sztuki Astona Martina. Policja zatrzymała 8 osób podejrzanych o uczestniczenie w procederze.

WIDEO - skonfiskowane przez policję podróbki Ferrari

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: