SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Honda Accord znika z rynku! Koniec japońskiego przedstawiciela w klasie średniej! – ZDJĘCIA

Honda Accord znika z rynku! Koniec japońskiego przedstawiciela w klasie średniej! – ZDJĘCIA

24.01.2015, godz. 17:00
Honda Accord
Honda Accord foto: Honda

Honda postanowiła wycofać z oferty przedstawiciela w klasie średniej. Zgodnie z zapowiedziami nie należy spodziewać się następcy Hondy Accord. Japończycy zamierzają postawić na SUV-y.

Honda Accord pojawiła się na rynku w 1975 roku. Przez ten czas powstało 8 generacji sprzedawanych na całym świecie. Ostatnia, 8-ma dostępna na rynkach europejskich, zadebiutowała w 2008 roku podczas szwajcarskiej wystawy samochodowej w Genewie. W 2011 roku zaaplikowano jej facelifting a pod koniec 2014 japoński koncern ogłosił informację o prawdopodobnym zakończeniu produkcji i braku kontynuacji sprzedaży nową generacją.

Zobacz też: TEST Honda Civic Tourer vs. Peugeot 308 SW: japońskie miejsce w europejskim szeregu

Przedstawiciele marki poinformowali, że Accord znika z rynku. Według Japończyków w klasie średniej szansę na powodzenie mają tylko samochody klasy premium. Strategia Hondy skupi się teraz na rozwoju podniesionych samochodów – głównie SUV-ów. Szkoda, że Accord zostaje wycofany bo miał swoją rzeszę fanów i ostatnimi czasy był bardzo niedocenianym autem.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: