SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości HONDA też będzie mieć swojego crossovera! - Urban SUV zapowiedzią modelu - ZDJĘCIA

HONDA też będzie mieć swojego crossovera! - Urban SUV zapowiedzią modelu - ZDJĘCIA

17.01.2013, godz. 11:02
Honda Urban SUV concept
foto:

Coraz popularniejszy na świecie segment małych SUV-ów sprawił, że Honda podjęła pracę nad stworzeniem własnego przedstawiciela tej klasy. Na targach w Detroit zadebiutowała już koncepcja samochodu, którą nazwano Urban SUV concept.

Miejski samochód o zwiększonych walorach użytkowych, cechujący się podwyższonym zawieszeniem, wysoką pozycją za kierownicą i przestronnym wnętrzem, to coraz bardziej pożądana pozycja na światowych rynkach motoryzacyjnych. Z tego powodu Honda zamierza w 2014 roku wprowadzić do światowej sprzedaży własną propozycję, zbudowaną na swojej globalnej płycie podłogowej. Jego produkcja zostanie ulokowana w najnowszej fabryce Hondy, w pobliżu meksykańskiego miasta Celaya, gdzie powstaje obecnie Jazz.

>>> Peugeot 2008: Nowy miejski crossover z Francji - ZDJĘCIA <<<

Zapowiedzią kierunku stylistycznego nowego SUV-a, który już pod koniec 2013 pojawi się w sprzedaży w Japonii, jest model Urban SUV concept, zaprezentowany w Detroit. Auto po Japonii trafi w 2014 roku trafi do salonów USA, a następnie zostanie na rynki krajów europejskich.

W samochodzie znajdą się ekonomiczne układy napędowe, czy centralnie umieszczony zbiorniki paliwa, znany już z modeli Jazz i Civic 5D. Rozwiązanie to pozwoli na wykorzystanie sprytnego systemu Honda Magic Seats, zapewniającego maksymalną wszechstronność samochodu poprzez możliwość wielu konfiguracji jego wnętrza.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: