SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Honda Civic Tourer Concept: Zapowiedź Civica kombi - ZDJĘCIA

Honda Civic Tourer Concept: Zapowiedź Civica kombi - ZDJĘCIA

08.03.2013, godz. 12:00
Honda Civic Tourer Concept
foto: Honda

Honda po kilkuletniej przerwie w budowie Civica kombi, powraca do tej bardziej użytkowej odmiany. Wiadomo już, jak będzie wyglądać zapowiadana od dawna dziewiąta generacja kompaktu z wydłużoną tylną częścią nadwozia. Koncepcyjny projekt auta o nazwie Honda Civic Tourer Concept, został pokazany na Salonie Samochodowym w Genewie.

Japończycy oficjalnie chwalą się planami wprowadzenia do gamy produktów kolejnej wersji nadwoziowej modelu Civic. Pokazywany na motoryzacyjnych targach samochód to bezpośrednia zapowiedź auta. Cechy stylistyczne odnoszą się do sprzedawanego obecnie 5-drzwiowego Civica. Niska szeroka sylwetka wygląda dynamicznie i bardzo nowocześnie. Gotowy wóz w produkcyjnej odsłonie prawdopodobnie zadebiutuje już pod koniec 2013 roku.

>>> HONDA też będzie mieć crossovera! - Urban SUV zapowiedzią modelu - ZDJĘCIA <<<

Jednostkami napędowymi Hondy Civic Tourer, będą motory znane z IX generacji. Poza benzynowymi jednostkami 1.4-litra 100 KM i 1.8-litra 142 KM, dodatkowym silnikiem będzie całkiem nowy małolitrażowy Diesel, 1.6 i-DTEC 120 KM, który już trafia do 5-drzwiówki i oficjalny debiut zalicza właśnie na Salonie Samochodowym w Genewie.

WIDEO - nowa Honda Civic kombi już wkrótce

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: