SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Honda Civic Tourer: Powrót japońskiego kombi - ZDJĘCIA + WIDEO

Honda Civic Tourer: Powrót japońskiego kombi - ZDJĘCIA + WIDEO

12.08.2013, godz. 11:00
Honda Civic Tourer
foto: Honda

Honda Civic od dosyć dawna nie była oferowana w wersji kombi, dlatego też osoby ceniące sobie ten właśnie wariant nadwozia, a które nie chciały kupować Accorda Tourer, musiały wybierać salony konkurencyjnych marek. Na szczęście Japończycy znów będą mieli w ofercie konkurenta Volkswagena Golfa Varianta. Nowy model zostanie publicznie pokazany na salonie we Frankfurcie.

Honda upubliczniła już informacje dotyczące nowego Civica Tourer oraz pokazała zdjęcia, na których widać całe nadwozie auta oraz wnętrze. Jeśli chodzi o stylistykę to jest ona nieco kontrowersyjna, aczkolwiek każdy sam musi ocenić czy auto mu się podoba, czy też nie darzy go sympatią. Przód niemal niczym się nie różni od frontu znanego z hatchbacka, natomiast z tyłu obydwie wersje różnią się diametralnie. Kombi charakteryzuje się wyraźnymi nadkolami , łagodnie opadającą linią dachu oraz specyficznymi światłami tylnymi.

>>> Nowy Volkswagen Golf Variant 2.0 TDI - TEST - praktyczniejsze wcielenie kompaktowego bestselleru <<<

W Hondzie Civic Tourer próg bagażnika jest o 137 mm niżej niż w odmianie hatchback, dzięki czemu załadunek bagaży jest dużo wygodniejszy. Pojemność przestrzeni bagażowej wynosi 624 litry, natomiast po złożeniu tylnej kanapy wzrasta ona do 1668 litrów, a podłoga kufra w tym przypadku staje się płaska.

Nabywcy nowego modelu będą mogli wybrać diesla i-DTEC o pojemności 1.6-litra (120KM i 300 Nm) lub benzynowy silnik 1.8 l i-VTEC o mocy 142 KM i momencie obrotowym na poziomie 174 Nm.

Oficjalna premiera Hondy civic Tourer nastąpi podczas salonu samochodowego we Frankfurcie. W Europie sprzedaż ruszy na początku przyszłego roku.

WIDEO - tak prezentuje się nowa Honda Civic Tourer

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: