SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Honda Civic Type R po tuningu firmy Mugen

Honda Civic Type R po tuningu firmy Mugen

15.01.2016, godz. 12:51
Honda Civic Type R Mugen
Honda Civic Type R Mugen foto: Honda

Japońska firma Mugen znana z przerabiania samochodów Hondy, zaprezentowała własną wersję nowego Civica Type R. Hot-hatch po ingerencji tunera stał się jeszcze bardziej agresywny od strony wizualnej.

Modyfikacje Mugena poczynione we wprowadzonej niedawno do sprzedaży Hondzie Civic Type R, to przede wszystkim widocznie agresywniejszy pakiet stylizacyjny nadwozia. Auto wyróżnia się zmodernizowanym przednim zderzakiem z kontrastującymi czarnymi elementami wokół dolnego splittera i nadkoli. Czarny motyw występuje też w pozostałych częściach nadwozia, a całość uzupełniają czarne nakładki w bocznej i tylnej części auta, dodające mu drapieżnego charakteru. Standardowy tylny spoiler został zastąpiony przez lżejszą lotkę inspirowaną samochodami wyścigowymi, którą również pokryto czarnym lakierem.

Zobacz też: Czerwona Honda Civic Type R szarżuje na zdjęciach

Dla przypomnienia wysoka moc 310 KM i 400 Nm w nowym Civicu Type R, jest generowana przez 2-litrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem. Za przeniesienie napędu na koła przednie odpowiada 6-stopniowa przekładnia manualna. Pierwsze 100 km/h osiągane jest w zaledwie 5,7 sekundy. Prędkość maksymalna to aż 270 km/h.

Sportowy kompakt Hondy został to obecnie król hot-hatchy z przednim napędem. Type R udowodnił to pokonując północną pętlę (Nordschleife) niezwykle wymagającego toru wyścigowego Nurburgring (dystans 20,8 km) w 7 minut i 50.63 sekundy.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: