SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Honda MC-β: elektryczny pojazd przyszłości

Honda MC-β: elektryczny pojazd przyszłości

24.11.2013, godz. 17:15
Honda MC-β
foto: Honda

Producenci aut coraz częściej zaczynają tworzyć pojazdy, które mają być przyszłością transportu w wielkich aglomeracjach. Oczywiście są to samochody przyjazne środowisku, a ich budowa sprawia, że w kabinie może pomieścić się dwójka pasażerów. Podobne podejście obrała Honda, która pracuje obecnie nad modelem MC-β.

Honda MC-β wciąż pozostaje w fazie jeżdżącego prototypu, jednak jeszcze w tym tygodniu ruszą testy pojazdu, które będą miały miejsce w różnych japońskich metropoliach. Model ten ma zaledwie 2495 mm długości, zaś jego promień zawracania to 3.3 m. Te wartości przydadzą się w miastach, bowiem malutka Honda właśnie tam powinna spędzać większość swojego "życia".

Pod specyficznym nadwoziem, wykonanym w większości z tworzyw sztucznych, kryją się podobne rozwiązania, które można znaleźć chociażby w Renault Twizy - chodzi m.in. o układ siedzeń 1+1 oraz centralną pozycję kierowcy. W procesie konstruowania podwozia MC-β Honda czerpała garściami ze swoich doświadczeń z zakresu mechaniki motocyklowej.

Zobacz też: Renault Twizy - TEST elektrycznego wozidełka - ZDJĘCIA

Do napędzania pojazdu służy elektryczna jednostka napędowa o mocy 15 KM, dzięki której możliwe jest rozpędzenie się do około 70 km/h. Teoretyczny zasięg na w pełni naładowanych akumulatorach wynosi około 80 km, a sam proces ich ładowania z gniazdka 200V ma trwać około 3 godzin.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: