SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Honda Project 2&4: wyjątkowy czterokołowiec z silnikiem od motocykla

Honda Project 2&4: wyjątkowy czterokołowiec z silnikiem od motocykla

09.09.2015, godz. 15:13
Honda Project 2&4
Honda Project 2&4 foto: Honda

Wielkimi krokami zbliża się światowa premiera najnowszego projektu Hondy. Jest to czterokołowy pojazd napędzany silnikiem od motocykla.

Honda Project 2&4 jest wyjątkowym pokazem możliwości japońskiej technologii. To doskonały przykład na połączenie napędu wyścigowego motocykla z technologicznymi rozwiązaniami pojazdu czterokołowego. Honda Project 2&4 jest również projektem, który zwyciężył w globalnym konkursie dla wewnętrznych designerów zorganizowanym przez Hondę.

Czytaj: TEST Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC: poprawianie dobrego

Do napędu tego niezwykłego pojazdu wykorzystano jednostkę ze sportowego motocykla RC213V - czterosuwowe V4 o pojemności 999 cm3. Moc maksymalna (215 KM) osiągana jest przy 13 000 obr/min, a maksimum momentu obrotowego (118 Nm) przy 10 500 obr/min. Za przeniesienie napędu na koła odpowiada sześciostopniowa przekładnia DCT.

Zobacz: Honda oficjalnie w powietrzu! Odrzutowiec HondaJet przyleci do Europy

Honda Project 2&4 jest połączeniem wyczynowego motocykla sportowego z czterokołowym pojazdem. Mierzy 3040 mm długości, 1820 mm szerokości i 995 mm wysokości, a masa gotowego pojazdu to zaledwie 405 kg. Centralne umieszczenie silnika zapewnia doskonałe parametry jezdne. Wrażenia z jazdy są potęgowane poprzez otwartą konstrukcję i nisko umieszczony fotel kierowcy.

Ten niezwykły pojazd, jakim jest Honda Project 2&4, zostanie zaprezentowany podczas wrześniowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: