SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Honda Vezel, czyli całkiem nowy model Urban SUV

Honda Vezel, czyli całkiem nowy model Urban SUV

21.11.2013, godz. 11:12
Honda Vezel
foto: Honda

Już w trakcie pierwszego dnia targów motoryzacyjnych Tokyo Motor Show 2013, został zaprezentowany nowy model Hondy, który w Japonii będzie nosił nazwę Vezel. Auto to produkcyjna wersja nowego modelu Urban SUV i zadebiutuje w Europie w 2015 roku.

Nowa Honda Vezel ma mieć swoją premierę w Europie w 2015 roku, jednak nazwa wersji w jakiej auto pojawi się na Starym Kontynencie nie jest jeszcze znana. Informacja ta zostanie podana dopiero bliżej terminu premiery rynkowej.

Koncept stylistyczny nowej Hondy Vezel odnosi się do aut typu SUV, przy czym image górnej części nadwozia przywołuje na myśl konstrukcje coupe, a dynamicznie poprowadzone linie boczne dodają całości ożywczego i budzącego emocje charakteru. Wnętrze wysokiej jakości zapewnia prowadzącemu pojazd i pasażerowi siedzącemu z boku dużo przestrzeni, a osobom zajmującym miejsca z tyłu dogodne i efektywne otoczenie.

Zobacz też: Honda S660: mały, leciutki kabriolet - ZDJĘCIA

W Japonii, do sprzedaży, ma być wprowadzona zarówno wersja hybrydowa, jak i benzynowa modelu Vezel. Hybryda zostanie zaopatrzona w układ Sport Hybrid i-DCD zawierający motor 1,5 litra oraz silnik elektryczny o wysokiej mocy, natomiast odmiana benzynowa otrzyma silnik o pojemności 1,5 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Dzięki temu, że zastosowano układy napędowe najnowszej generacji, Vezel w obu wersjach ma do zaoferowania bardzo przyzwoite osiągi przy jednoczesnym zachowaniu niezwykle niskiego poziomu zużycia paliwa.

Honda Vezel przeznaczona na rynek japoński zadebiutuje 20 grudnia 2013 roku.

autor: Kamil Borowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: