SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Honda Vezel już sprzedawana w Japonii. W Europie auto dopiero za rok - ZDJĘCIA

Honda Vezel już sprzedawana w Japonii. W Europie auto dopiero za rok - ZDJĘCIA

20.12.2013, godz. 18:40
Honda Vezel
foto: Honda

W Japonii już rozpoczęła się sprzedaż nowego modelu Hondy o nazwie Vezel. Auto łączy w sobie dynamiczne cechy SUV-a, elegancką stylistykę coupe i funkcjonalność minivana z niskim poziomem zużycia paliwa. Niestety, sprzedaż w Europie rozpocznie się dopiero w 2015 roku.

Polscy kierowcy muszą poczekać na Hondę Vezel jeszcze przynajmniej rok, za to Japończycy już mają możliwość nabycia auta. Przy zakupie nowego SUV-a mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni mają do wyboru napęd na cztery koła, zarówno w wersjach z silnikiem benzynowym, jak i tych z napędem hybrydowym. Taki alternatywny układ zasilający, to nowej generacji napęd hybrydowy złożony z dwóch silników: spalinowego o pojemności 1.5 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz elektrycznego o wysokiej mocy. Te współpracujące ze sobą jednostki generują osiągi na poziomie silnika benzynowego o pojemności 2.0-litrów.

Zobacz: Honda Civic Tourer: powrót do klasy kompaktowych kombi

Vezel ma stosunkowo atrakcyjne nadwozie, które łaczy w sobie stabilność SUV-a ze stylistyką auta typu coupe, do której nawiązują także przednie fotele oraz niebanalne wnętrze. W pojeździe zastosowano system składania siedzeń "Magic Seats", który udało się zastosować dzięki centralnemu umieszczeniu zbiornika paliwa oraz dużemu bagażnikowi o pojemności 453 litrów. Konstrukcja obejmuje wydajne materiały wygłuszające i amortyzatory, spotykane głównie w limuzynach.

Japońscy kierowcy mają zatem do dyspozycji auto dostarczające wiele przyjemności z jazdy przy jednoczesnym zachowaniu oszczędności. Vezel w wersji z napędem hybrydowym będzie pierwszym modelem Hondy wyposażonym w opracowany przez firmę napęd na cztery koła, który steruje rozdziałem momentu obrotowego pomiędzy kołami przedniej i tylnej osi. Wszystkie wersje Hondy Vezel zostały standardowo wyposażone w elektryczny hamulec postojowy czy funkcję automatycznego uruchamiania hamulca Automatic Brake Hold.

Nowy SUV pojawi się w europejskich salonach dopiero w 2015 roku.

autor: Kamil Borowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: