SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Honda Vision XS-1 Concept: pojęcie minivana po japońsku

Honda Vision XS-1 Concept: pojęcie minivana po japońsku

06.02.2014, godz. 12:17
Honda Vision XS-1 Concept
foto: Honda

Honda zabrała się za stworzenie nowatorskiego minivana. Japończycy zaprojektowali według nowego designu, wprowadzanego powoli do seryjnie produkowanych aut, pojemne 7-osobowe auto w stylu crossovera, a nazwę jaką mu nadano to Vision XS-1 Concept.

Honda na targach motoryzacyjnych w Nowym Delhi pokazała oryginalny koncept z ogromnymi przesuwanymi drzwiami po obu stronach nadwozia. Konstrukcję pozbawiono środkowych słupków B, a we wnętrzu ulokowano trzy rzędy siedzeń.

Przeczytaj: TEST - Honda Civic IX kontra nowa Mazda 3 - porównanie japońskich hatchbacków

Prototypowy, wyżej postawiony nad ziemią wóz powstał dzięki filozofii Exciting H Design oraz idei M/M (Man Maximum, Machine Minimum). Pierwszy aspekt dotyczy tego co przedstawia sobą karoseria. Drugie określenie odnosi się do prostej zasady - maksymalizacja przestrzeni pasażerskiej przy równoczesnej minimalizacji obszaru zajmowanego przez mechanikę.

Jak to bywa z większością prototypów, studyjna Honda raczej nie ma szans na wersję produkcyjną. Prace jakie jakie udało się przy niej wykonać natomiast pozwoliły nabyć inżynierom kolejnych doświadczeń, które w przyszłości z pewnością zostaną wykorzystane przy tworzeniu nowych rodzinnych samochodów.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: