SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Hybrydowa Toyota Prius świętuje 15 lat sukcesów

Hybrydowa Toyota Prius świętuje 15 lat sukcesów

14.12.2012, godz. 14:00
Toyota Prius - trzy generacje samochodu
foto: toyota

Rewolucja w motoryzacji i tworzeniu aut hybrydowych nastąpiła w 1997 roku, kiedy pojawiła się Toyota Prius pierwszej generacji. W momencie debiutu pojazdowi towarzyszyły sceptyczne komentarze. Toyota jednak nie ustawała w trudach, wierząc, że podąża odpowiednią drogą. Mija właśnie 15 lat od wprowadzenia na rynki Priusa, który był pierwszym seryjnym hybrydowym autem na świecie, dziś świetnie się sprzedaje i okazuje się niezawodny.

Od 1997 roku Toyota sprzedała na całym świecie niemal 3 miliony Priusów i 5 milionów wszystkich samochodów hybrydowych koncernu. Tylko w 2012 roku sprzedaż hybrydowych modeli Toyoty i Lexusa przekroczy 1,2 miliona sztuk. Każdy z tych pojazdów ma część wspólną z Priusem pierwszej generacji – pełny napęd hybrydowy.

W Europie Prius po raz kolejny został ogłoszony jednym z najmniej awaryjnych pojazdów, zajmując pierwsze miejsce w rankingu bezawaryjności TUV 2013 (kategoria pojazdów 4-5 letnich). Wieloletnie sukcesy Priusa w rankingu TUV dowodzą bezawaryjności i najwyższej jakości technologii hybrydowej Toyoty w codziennej eksploatacji.

>>> Toyota Prius+ i Prius Plug-in: CENA w POLSCE wersji 7-osobowej i elektrycznej - ZDJĘCIA <<<

Toyota oferuje obecnie napęd hybrydowy w samochodach różnej wielkości, od Yarisa w segmencie B, przez Aurisa w segmencie C, całą rodzinę Priusa, po modele Lexusa. Dzięki temu koncern wyróżnia się najniższą średnią emisją CO2 w Europie, już dziś osiągając surowe kryteria przewidziane do wprowadzenia w 2015 roku.

Poza niższym zużyciem paliwa i emisją CO2, napęd hybrydowy Toyoty przewyższa wszystkie konstrukcje Diesla lub układy hybrydowe wykorzystujące silniki Diesla, nie emitując substancji NOx i cząstek stałych, które są przyczyną chorób przede wszystkim w dużych ośrodkach miejskich.

Sprzedaż samochodów hybrydowych Toyoty tylko przyspieszy. Do 2015 roku koncern będzie posiadał w swojej ofercie 21 pojazdów z napędem hybrydowym.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: