SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Hybrydowe Porsche Panamera z "setką" w 3,4 s!

Hybrydowe Porsche Panamera z "setką" w 3,4 s!

09.03.2017, godz. 11:10
Porsche Panamera S E-Hybrid
Porsche Panamera S E-Hybrid foto: EAST NEWS

Porsche podczas 87. Salonu Samochodowego w Genewie pokazało po raz pierwszy przed szeroką publicznością niebywale szybką hybrydową limuzynę. Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid to mistrz sprintu zawstydzający wiele sportowych samochodów.

- Hybrydy na pewno są przyszłością, także dla Porsche. Panamera Turbo S E-Hybrid jest przełomową wersją. To przypieczętowanie wszystkich osiągnięć, jakie udało nam się zdobyć w poprzednich latach. Pojazd ten napędza silnik elektryczny o mocy 136 KM i spalinowy 8-cylindrowy 4-litrowy o mocy 550 KM, co daje 680 KM i 850 Nm mocy w ujęciu obu napędów. W tak dużym aucie mamy przyspieszenie na poziomie 3,4 s. do 100 km/h - mówi Artur Jakubczak, specjalista ds. PR Porsche Polska.

Zobacz też: Salon Genewa 2017 - samochody sportowe - GALERIA

Porsche informuje, że katalogowe spalanie to tylko 2,9 litra na 100 km. Co ciekawe samochód ten potrafi przejechać do 50 kilometrów tylko korzystając z energii elektrycznej przy pełnym naładowaniu baterii litowo-jonowych o pojemności 14.1 kWh. Przy wykorzystaniu zwykłego gniazdka auto można naładować w sześć godzin.

Źródło: X-NEWS
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: