SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Hybrydowy Volkswagen Golf GTE i Passat GTE debiutują w Poznaniu – WIDEO

Hybrydowy Volkswagen Golf GTE i Passat GTE debiutują w Poznaniu – WIDEO

10.04.2015, godz. 18:24
Volkswagen Passat Variant GTE
Volkswagen Passat Variant GTE foto: Super Express

Poznańska wystawa jest miejscem, gdzie rok w rok Volkswagen prezentuje wiele swoich modeli. W tym roku jest ich aż 20, a wśród nich znajdziemy całkowite nowości: hybrydowego Golfa GTE i Passata GTE.

Oba auta z zewnątrz nie różnią się praktycznie niczym od aut napędzanych wyłącznie silnikiem TSI, bądź TDI. Golf GTE i Passat GTE są samochodami hybrydowymi typu plug-in. Oznacza to, że akumulatory litowo-jonowe można doładowywać z zewnętrznej ładowarki. Za źródło napędu w obu, "zielonych" Volkswagenach odpowiada połączenie benzynowego silnika TSI i jednostki elektrycznej.

Ta w Passacie GTE ma pojemność 1.4 l i generuje 156 KM. Silnik elektryczny generuje dodatkowe 115 KM. Całość mocy to 218 KM przenoszone na koła przy pomocy 6-biegowej przekładni automatycznej. Producent deklaruje, że na pełnym ładowaniu akumulatorów Volkswagen Passat GTE przejedzie 50 km. Średnie zużycie paliwa to zaledwie 1,7 l/100 km, a łączny zasięg przekracza ponad 1000 km.

Zobacz: Nowości motoryzacyjne targów Motor Show Poznań 2015 - GALERIA

Podobna jednostka benzynowa pracuje pod maską Golfa GTE. W tym wypadku silnik elektryczny oferuje 102 KM, a całość mocy to 204 KM i 350 Nm momentu obrotowego. Podobnie jak w przypadku Passata, Golf GTE przejedzie na jednym ładowaniu baterii około 50 km. Średnie zużycie paliwa Volkswagena Golfa GTE to 1,7 l/100 km.

Sprzedaż Volkswagena Golfa GTE i Passata GTE rozpocznie się pod koniec 2015 roku. Ceny jeszcze nie są znane.

Źródło: SuperAuto24.pl
autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: