SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Hyundai FE Fuel Cell Concept: zapowiedź wodorowego SUV-a

Hyundai FE Fuel Cell Concept: zapowiedź wodorowego SUV-a

09.03.2017, godz. 14:44
Hyundai FE Fuel Cell
Hyundai FE Fuel Cell foto: Hyundai

Hyundai będący jedynym producentem na świecie, posiadającym w swoim portfolio samochody z każdym rodzajem napędu alternatywnego – hybrydowym, elektrycznym, hybrydowym typu plug-in oraz wodorowym, prezentuje nowy koncept wykorzystujący do napędu ogniwa paliwowe.

Podczas 87. Salonu Samochodowego w w Genewie producent z Korei Południowej zaprezentował auto o nazwie FE Fuel Cell. Na bazie tego prototypu już w 2018 roku powstać ma seryjnie wytwarzany SUV zasilany wodorem. Będzie to już drugie auto Hyundaia na ogniwa paliwowe. Dla przypomnienia pierwszym autem wykorzystującym wodór jest wprowadzony w 2013 roku Hyundai ix35 Fuel Cell (pierwsze seryjnie produkowane auto na wodór).

Zobacz też: Salon Genewa 2017 - samochody sportowe - GALERIA

Koncepcyjny Hyundai FE Fuel Cell ma zasięg 800 km i emituje jedynie parę wodną, która jest także wykorzystywana do nawilżania powietrza wewnątrz kabiny, dla jeszcze wyższego komfortu kierowcy i pasażerów.

Hyundai plasujący się w czołówce liderów z zakresu rozwoju samochodów ekologicznych zapowiada, że do 2020 roku będzie posiadał w ofercie aż 14 bardziej przyjaznych środowisku aut.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: