SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Hyundai Genesis: nowa wersja koreańskiej limuzyny - FOTO

Hyundai Genesis: nowa wersja koreańskiej limuzyny - FOTO

24.10.2013, godz. 11:10
Hyundai Genesis 2014
foto: Hyundai

Trudno się nie zgodzić z faktem, że pochodzące z Korei Południowej samochody są coraz ładniejsze. Hyundai w ostatnich latach osiągnął znaczny postęp designerski i jakościowy, dlatego też sprzedaż pojazdów tej marki z roku na rok wzrasta. Najnowszym przykładem dobrego smaku jest Hyundai Genesis, pokazany na pierwszych fotografiach.

Oferowany w Azji, na Dalekim Wschodzie, czy w Stanach Zjednoczonych Hyundai Genesis, przeszedł bardzo ważną modernizację. Limuzyna plasująca się w segmencie E, została odmieniona nieco pod kątem technicznym i przede wszystkim wizualnym. Całkowicie przekonstruowano wygląd tylnej i przedniej części nadwozia, z zastosowaniem LED-owych, dynamicznie narysowanych lamp. Zachowana została jedynie ta sama linia boczna.

Zobacz też: Nowy Hyundai i10: co się zmieniło w autku klasy mini

Hyundai potwierdził, że poza przekazywaniem napędu na oś tylną, w konstrukcji zostanie wykorzystany też nowy napęd na cztery koła typu HTRAC. Pod maską znajdą się prawdopodobnie te same, ale nieco udoskonalone jednostki co we wcześniejszej odmianie, czyli 3.8-litrowy motor V6 i 5.0-litrowy V8.

Publiczny debiut wozu szykowany jest na styczniowy Salon Samochodowym Detroit 2014.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: