SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Hyundai gotowy do zwycięstw w rajdach z nowym i20 WRC

Hyundai gotowy do zwycięstw w rajdach z nowym i20 WRC

02.12.2016, godz. 14:35
Hyundai i20 WRC
Hyundai i20 WRC foto: Hyundai

Volkswagen zrezygnował z rywalizacji w WRC, a Hyundai bardzo chce pozostać na czele walcząc z powracającą do rajdów Toyotą oraz nowym C3 od Citroena. Bronią Koreańczyków ma być nowy i20 z zaawansowaną aerodynamiką i większą mocą.

To trzeci samochód Hyundaia od 2014 roku, kiedy to marka pojawiła się na odcinkach specjalnych. Nowy pojazd zaprezentowano we Włoszech na torze Monza. Hyundai i20 WRC przygotowany jest do spełnienia przepisów obowiązujących w tym sezonie. Pozwolono na zwiększenie mocy aż do 380 koni mechanicznych, większą rolę będzie też pełnić aerodynamika. Zmniejszyła się za to masa rajdówki.

Zobacz też nową rajdówkę Citroena!

W poprzednim roku Hyundai zajął drugie miejsce wśród konstruktorów, lecz największy przeciwnik z ubiegłego sezonu – Volkswagen – nie pojawi się na starcie. Koreańczycy mają nadzieję pobić swój najlepszy okres, kiedy to wygrali dwa rajdy i dodatkowo 10 razy zdobywali podium.

Nie zmienią się za to kierowcy – w kolorach Hyundaia znów zobaczymy Thierry’ego Neuville, Haydena Paddona oraz Daniego Sordo.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: