SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Hyundai H350: Koreańczycy wprowadzają dostawcze auto do Europy - GALERIA

Hyundai H350: Koreańczycy wprowadzają dostawcze auto do Europy - GALERIA

25.09.2014, godz. 10:34
Hyundai H350
Hyundai H350 foto: Hyundai

Hyundai wprowadzający do swojej oferty na Starym Kontynencie coraz to nowe modele samochodów, tym razem zamierza spróbować swoich sił na polu samochodów użytkowych. Na początek koreański producent przedstawia Hyundaia H350.

Międzynarodowy Salon Samochodowy w Hanowerze, to najważniejsza europejska wystawa samochodów dostawczych. Podczas tego wydarzenia zadebiutował Hyundai H350 mający konkurować z Mercedesem Sprinterem, Fiatem Ducato czy Fordem Transitem.

Samochód, który będzie produkowany na potrzeby Europy w Turcji, pojawi się w ofercie zarówno jako model dostawczy, jak i osobowy oraz przeznaczony do zabudowy. O jego wysokich zdolnościach transportowych mają świadczyć spore wymiary nadwozia. Podstawowy model mierzy 5,5 m przy rozstawie osi wynoszącym 3435 mm. Wersja przedłużona to natomiast rozstaw osi mierzący 3670 mm, o długości nadwozia 6,5 m. Taka przedłużona odmiana w przestrzeni ładunkowej pomieści aż 12,9 m3.

Sprawdź też: Fiat Doblo z nową twarzą: popularny furgon po modernizacji - ZDJĘCIA

Masa własna nie przekracza 3,5 tony, co pozwala na użytkowanie przez kierowców z prawem jazdy kategorii B. Dopiero odmiana osobowa przystosowana do przewozu 15 pasażerów przekracza dopuszczalną wagę.

Hyundai H350 niezależnie od odmiany, ma napęd na tylną oś. Konstrukcja zawieszenia tylnego wykorzystuje resory paraboliczne i amortyzatory gazowe. Z przodu natomiast postawiono na klasyczne kolumny typu McPherson. Do napędu wykorzystano wysokoprężny motor 2.5 CRDI dostępny w dwóch wariantach mocy - pierwszy rozwija 150 KM i 373 Nm, a mocniejszy 170 KM i 422 Nm.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: