SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Hyundai IONIQ: hybrydowa nowość na Motor Show Poznań 2016 - WIDEO

Hyundai IONIQ: hybrydowa nowość na Motor Show Poznań 2016 - WIDEO

04.04.2016, godz. 15:18
Hyundai IONIQ
Hyundai IONIQ foto: zdjęcia własne

Hyundai przygotowuje się do sprzedaży pojazdu hybrydowego, elektrycznego i hybrydowego typu plug-in. Chodzi dokładnie o model IONIQ będący pierwszym na świecie samochodem, w którym do jednego nadwozia trafiać będą trzy różne rodzaje jednostek napędowych. Jeden z tych pojazdów w odmianie hybrydowej przyjechał do Polski na wystawę Motor Show Poznań 2016.

Hyundai IONIQ zbudowany został na całkowicie nowo zaprojektowanej płycie podłogowej. Konstrukcja przewiduje montaż trzech różnych jednostek napędowych o ultra niskiej emisji spalin. Pojazd będzie przede wszystkim konkurował na rynku z Toyotą Prius, występującą już od dawna w takich wariantach napędowych, jakie teraz zaproponuje Hyundai, ale Toyota w odróżnieniu od Hyundaia stosuje różne nadwozia.

Zobacz: Piękne dziewczyny na targach Motor Show Poznań 2016

Proste linie i opływowa sylwetka mają minimalizować opór powietrza. Przedni grill utrzymano w charakterystycznym dla marki kształcie. W modelu IONIQ połączono takie elementy jak: połączono takie elementy jak: wydajność paliwową, satysfakcję z jazdy oraz atrakcyjny design. IONIQ w czysto elektrycznej wersji (EV) został wyposażony tylko w wysoce wydajny akumulator litowo-jonowy. Hybryda plug-in (PHEV) łączy w sobie silnik spalinowy z energią z baterii elektrycznej. Z kolei hybryda (HEV) wykorzystuje silnik benzynowy oraz odzyskiwaną, w celu ładowania baterii, energię ruchu samochodu.

Źródło: tv.se.pl
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: