SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Hyundai ix35 po liftingu: Odmłodzony SUV - pierwsze FOTO

Hyundai ix35 po liftingu: Odmłodzony SUV - pierwsze FOTO

01.03.2013, godz. 15:13
Hyundai ix35 po liftingu
foto: Hyundai

Hyundai ix35 sprzedawany na polskim rynku od 2010 roku, przeszedł lifting nadwozia. Plasujący się wśród SUV-ów segmentu C pojazd, będący najchętniej kupowanym modelem koreańskiej marki w 2012 roku, zostanie zaprezentowany oficjalnie na motoryzacyjnych targach w Genewie.

Hyundai ix35 jest najszybciej sprzedającym się modelem w historii firmy, a jego popularność nie maleje. W 2012 roku sprzedano 87 tysięcy samochodów. Był to pierwszy model, w którym zastosowano nowy język projektowania marki Hyundai określany, jako Fluidic Sculpture (opływowa rzeźba). Obecny ix35 kontynuuje ten kierunek, zachowując także wyjątkowo charakterystyczny element stylizacji opary na sześciokątnym grillu.

Po trzech latach od premiery, ix35 zostanie zastąpiony w salonach bardziej wydajną i zaawansowaną technologicznie wersją. Według informacji prasowej, na wyposażeniu znajdzie się lepszy układ napędowy, w tym silnik benzynowy o pojemności 2.0-litra GDI. Jednostka zapewni większą moc i lepszą wydajność 2-litrowej jednostki ze starszego modelu. W silniku Diesla pojawi się natomiast "zielona technologia", czyli niskociśnieniowy system recyrkulacji spalin (LP-EGR).

>>> Hyundai i30 3-drzwi: CENA w POLSCE od 49 900 zł - wymiary, wyposażenie, silniki <<<

Poprawie uległ tez układ kierowniczy wyposażony w system FLEX STEER, pozwalający wybrać jeden z trzech stylów jazdy: Comfort, Normal i Sport, umożliwiający zmianę siły wspomagania kierownicy w zależności od preferencji kierowcy. O dobrą widoczność zadbają biksenonowe reflektory. We wnętrzu samochodu zastosowano nowej jakości materiały oraz zmodyfikowano elementy wykończenia. Oficjalny debiut odbędzie się na Salonie Samochodowym Genewa 2013.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: