SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Hyundai Kona - nowe informacje, pierwsze zdjęcia

Hyundai Kona - nowe informacje, pierwsze zdjęcia

26.05.2017, godz. 13:44

Koreański producent ma w planach poszerzenie swojej gamy SUV-ów. Już niedługo zobaczymy oficjalne zdjęcia Hyundaia Kona, który ma plasować się w gamie poniżej dobrze sprzedającego się Tucsona. Auto już zostało przyłapane na ulicach bez żadnego maskowania!

Hyundai Kona ma konkurować z takimi hitami jak Nissan Juke, Renault Captur czy Peugeot 2008. Koreańczycy pochwalą się oficjalną specyfikacją dopiero w połowie czerwca, ale już wiadomo jak będzie wyglądał nowy model Hyundaia.

Na dyskusyjną stylistykę składają się nie tylko światła dzienne mocno zainspirowane kosmicznym Citroenem C4 Picasso, ale i spora ilość plastikowych wykończeń nadwozia. Odcinający się, ciemny dach ma dodawać Konie lekkości.

Zobacz też: Nowy Hyundai i30 Wagon - polski CENNIK

Hyundai Kona wykorzysta rozwiązania zastosowane już w modelu i20 jak i w wjeżdżającym do salonów i30. Spodziewamy się, że auto dostępne będzie z nowym, benzynowym silnikiem 1.4, który zadebiutował niedawno w kompaktowym i30. W ofercie znajdzie się siedmiobiegowy, dwusprzęgłowy automat DCT. Znaczącą większość sprzedaży mają stanowić auta z napędem na przód, choć układ 4x4 może pojawić się w najdroższych egzemplarzach.

Hyundai odsłoni model Kona w połowie czerwca, a oficjalna premiera zaplanowana jest na wrzesień, gdzie auto zagości na salonie samochodowym we Frankfurcie.

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: