SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Hyundai PassoCorto Concept - koreańska odpowiedź na Alfę Romeo 4C - FOTO

Hyundai PassoCorto Concept - koreańska odpowiedź na Alfę Romeo 4C - FOTO

23.02.2014, godz. 13:20
Hyundai PassoCorto Concept
foto: Hyundai

W ostatniej dekadzie koreańscy producenci zrobili olbrzymi krok do przodu pod kątem stylistyki i jakości swoich samochodów, co ma przełożenie na wysoką sprzedaż. Mający duże ambicje Hyundai sukcesywnie poszerza gamę modeli. Czyżby koncepcyjny PassoCorto był zapowiedzią seryjnego auta sportowego?

Najnowszy model koncepcyjny Koreańczyków pokazuje, że europejska konkurencja powinna brać azjatycką markę bardzo serio. Odważna stylistyka pojazdu pokazuje wysokie umiejętności projektantów Hyundaia. PassoCorto jest powszechnie nazywane odpowiedzią na lekki sportowy samochód ze stajni Alfy Romeo - model 4C.

Przeczytaj też: Nowy Ford Focus 2014 po faceliftingu zaprezentowany - ZDJĘCIA

Hyundai na razie milczy w sprawie wprowadzenia tego studium do produkcji, ale ambicje jak widać są spore. Jeśli jednak tak się stanie, do napędu posłuży najprawdopodobniej jednostka 1.6 o mocy aż 270 KM. Jak przystało na prawdziwie sportowy samochód, silnik zostanie umieszczona centralnie. Przy założeniu niskiej masy konstrukcji, potężna moc powinna dawać dużą dawkę emocji podczas prowadzenia koreańskiego "sportowca".

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: