SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Hyundai Santa Fe przeszedł lifting na rok modelowy 2016

Hyundai Santa Fe przeszedł lifting na rok modelowy 2016

04.09.2015, godz. 09:01
Hyundai Santa Fe lifting 2016
Hyundai Santa Fe lifting 2016 foto: Hyundai

W 2012 roku Koreańczycy prezentowali kolejną generację Hyundaia Santa Fe, a teraz na rok modelowy 2016 przyszykowali facelifting tego dużego SUV-a. Inżynierowie głównie przemodelowali nieco stylistykę i zmodernizowali wnętrze.

Jeden z flagowych produktów Hyundaia został dostosowany do aktualnego kodu stylistycznego marki. Atrakcyjny wizualnie Santa Fe otrzymał jeszcze nowocześniejszy przód z charakterystycznym sześciokątnym grillem, nowe lampy główne, inny zderzak oraz oświetlenie LED-owe do jazdy dziennej. Zderzak z tyłu także się zmienił, podobnie jak klosze lamp, których wnętrza zostały wzbogacone o diodową technologię.

Zobacz też: TEST Hyundai Grand Santa Fe: więzień stereotypów

Poprawki nie ominęły też wnętrza. Typowa azjatycka stylistyka znana z obecnego Santa Fe pozostała, ale za to poprawiono wykończenie zastosowaniem jeszcze lepszych materiałów. W wyposażeniu dołożono nowe funkcje, których wcześniej nie było. Pojawią się m.in.: większy wyświetlacz multimediów, adaptacyjny tempomat, funkcja automatycznego hamowania w razie niebezpieczeństwa wypadku, wykrywanie pojazdów w martwym polu, czy automatyczne światła drogowe.

Na szczegółowe informacje o poprawkach, silnikach i dołożonych elementach wyposażenia, musimy poczekać do oficjalnego debiutu na Salonie Samochodowym we Frankfurcie.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: