SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Hyundai Veloster, silnik 1.6 GDI – DANE TECHNICZNE, spalanie, opinie, testy, cena

Hyundai Veloster, silnik 1.6 GDI – DANE TECHNICZNE, spalanie, opinie, testy, cena

11.08.2011, godz. 02:30
Hyundai Veloster
Hyundai Veloster foto: Autobild

Hyundai Veloster, to nowy model korańskiej marki, zaliczający się do segmentu aut sportowo-rekreacyjnych w klasie niższej średniej. Veloster to auto stworzone jako konkurent dla VW Scirocco oraz Mini One. W Polsce Hyundai Veloster w podstawowej wersji wyposażenia Comfort z silnikiem benzynowym 1.6 GDI 140KM kosztuje 83 500 zł.

Hyundai Veloster to nowy przedstawiciel sportowych kompaktów, czyli aut sportowo-rekreacyjnych, wymiarami mieszczących się w klasie niższej średniej. Stworzony został z myślą o odbraniu klientów m.in. takim autom, jak coupe VW Scirocco. Wyróżniają go m.in. atrakcyjna stylistyka oraz niższa niż u konkurentów cena.

>>> Hyundai Veloster – tapety na pulpit

Hyundai Veloster zaprezentowany został w Detroit w 2010 roku. Veloster to dość nietypowe 4 drzwiowe coupe. Nietypowe z uwagi na układ drzwi. Po lewej stronie auta są pojedyncze drzwi, zaś po prawej dwoje. Dzięki temu auto jest funkcjonalne niczym hatchback.

>>> Hyundai Veloster, silnik 1.6 GDI – DANE TECHNICZNE, spalanie, opinie, testy, cena

Hyundai Veloster zwyciężył w kategorii Styl i Piękno w tegorocznym plebiscycie Samochód Roku 2011, organizowanym przez polską edycję męskiego magazynu Playboy. Pod maską nowego koreańskiego coupe znalazł się silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra z bezpośrednim wtryskiem GDI, osiągający moc 140 KM.

>>> Hyundai Coupe 2005 r. – cena od 23 tys. zł

Już podstawowy i na razie jedyny oferowany silnik 1.6GDI 140KM zapewnia Velosterowi przyzwoitą dynamikę i elastyczność. Hyundai Veloster rozpędza od 0-100km/h w 9,7 sekundy. W 2012 r. oferta ma się powiększyć się o turbodoładowaną wersję o mocy 175 KM, współpracującą z dwusprzęgłową przekładnią z funkcją sekwencyjnej zmiany przełożeń łopatkami przy kierownicy.

autor: Piotr Mieszkowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: