SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Hyundai wyodrębnia markę Genesis, podobnie jak zrobił to Citroen z DS

Hyundai wyodrębnia markę Genesis, podobnie jak zrobił to Citroen z DS

04.11.2015, godz. 15:15
Genesis
foto: EAST NEWS

Koreańczycy postanowili zrobić bardzo ważny krok. Firma Hyundai daje życie całkiem nowej marce, która będzie funkcjonować pod nazwą Genesis. Cel to zaznaczenie obecności pośród produktów segmentu premium.

Nazwa Genesis była do tej pory oznaczeniem modelowym w samochodach Hyundaia. Pojawiała się w sportowym modelu Genesis Coupe oraz limuzynach. Już w grudniu sytuacja ta się zmieni, bowiem modele te będą już po prostu Genesisami, bez Hyundaia w nomenklaturowym towarzystwie.

Zobacz: TEST Hyundai Genesis 3.8 V6: klasa premium po koreańsku

Poszczególne modele będzie określała literka G z wplecionym numerem. I tak topowy Equus dostanie nazwę G90, a auta pozycjonowane pod nim dostaną kolejno G80, G70 i tak dalej. W sumie w gamie modelowej marki docelowo pojawi się do 2020 roku 6 pojazdów, w tym bardzo ekskluzywny SUV.

A co z logotypem? Tokowy już jest od dawna, a są to skrzydełka z wplecioną nazwą Genesis, nieco przypominające znak firmowy brytyjskiej marki Aston Martin. Na początku swojego istnienia marka Genesis pojawi się w Ameryce Północnej, Chinach, Korei, a także na Bliskim Wschodzie. A co z Europą? Stary Kontynent również jest w planach, ale nieco późniejszych.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: