SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Hyundai zaprezentował nową rajdową broń - i20 WRC 2016

Hyundai zaprezentował nową rajdową broń - i20 WRC 2016

10.12.2015, godz. 09:59
Hyundai i20 WRC 2016
Hyundai i20 WRC 2016 foto: Hyundai

Hyundai Motorsport zaprezentował nowy model i20 WRC przygotowany do startów w Mistrzostwach Świata WRC w sezonie 2016. W każdej rundzie Mistrzostw wystartują trzy takie auta.

W siedzibie Hyundai Motorsport w Alzenau (Niemcy) odbyła się prezentacja modelu i20 WRC 2016. Rajdówka została zbudowana na bazie pięciodrzwiowego i20, ale wygląd zewnętrzny i kształt reflektorów to cechy wspólne sportowego WRC z i20 dostępnym w salonach sprzedaży. Poszerzone nadwozie, większe wloty powietrza, tylny spojler i jaskrawe akcenty kolorystyczne nadają mu agresywnego wyglądu.

Zobacz również: Genesis G90 – nowy gracz w pierwszej lidze

Team rajdowy Hyundaia ma jedynie 2 sezony doświadczenia, w których odnotowali zwycięstwo w rajdzie Niemiec, a w sumie aż pięć razy kierowcy i20 WRC stawali na podium. W przyszłym sezonie w nowych Hyundaiach i20 WRC 2016 za kierownicą usiądą Dani Sordo, Hayden Paddon i Thierry Neuville. Przez cały sezon - od Rajdu w Monte Carlo, do zamykającego Mistrzostwa Rajdu w Australii, będą prowadzili samochody z numerami 3, 4 i 20.

"Z tymi kierowcami pracowaliśmy przez dwa minione sezony i cieszymy się, że będą mieli teraz okazję wystartować w nowym modelu i20 WRC. Ich opinia na temat samochodu jest bardzo pozytywna, dlatego tym bardziej nie mogę się doczekać, aż zobaczę ich na poszczególnych odcinkach rajdów. Mamy naprawdę silny zespół kierowców, ze zróżnicowanym doświadczeniem, a biorąc udział we wszystkich rundach - łącznie z nowym rajdem w Chinach, wszyscy trzej będą mieli równe szanse w Mistrzostwach Kierowców." – powiedział Michel Nandan, Szef Zespołu Hyundai Motorsport. Kierowcą testowym zespołu Hyundaia pozostanie Holender, Kevin Abbring, który pojawi się w czwartym samochodzie także w wybranych rundach Mistrzostw.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: