SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Icona Vulcano: Koncpecja nowego włoskiego supersamochodu - ZDJĘCIA + WIDEO

Icona Vulcano: Koncpecja nowego włoskiego supersamochodu - ZDJĘCIA + WIDEO

22.04.2013, godz. 16:30
Icona Vulcano
foto:

Po kilku wcześniejszych zapowiedziach, włoskie studio projektowe Icona zaprezentowało na chińskich targach motoryzacyjnych w Szanghaju swój własny supersportowy twór. Prototyp o nazwie Icona Vulcano to nie byle jaki pojazd, bo jego sylwetka otrzymała innowacyjną stylistykę, a ulokowany pod maską zaawansowany technicznie hybrydowy silnik dostarcza ponad 900 koni mechanicznych.

Koncepcyjna Icona Vulcano została stworzona przez zespół złożony m.in. z designera Samuela Chuffarta, który w swojej karierze współpracował ze studiem Bertone, czy inżyniera Claudio Lombardiego związanego niegdyś z Lancia i Ferrari. Projekt oparto na silniku umieszczonym z przodu. Karoseria mierzy 4450 mm długości i 1940 mm szerokości. Całość waży całkiem sporo, bo 1595 kg.

W założeniu wóz mógłby występować w dwóch konfiguracjach: H-Turismo i H-Competizione. Pierwszy mocniejszy wariant przewiduje benzynowy wolnossący motor 6.0 V12 o mocy 800 KM, wspomagany silnikiem elektrycznym umieszczonym przy osi tylnej, o mocy 160 KM, co oznacza napęd w całości przenoszony na tył i moc 950 KM. Osiągi to przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3 sekundy, czy szybkość maksymalna dochodząca do 349 km/h.

Drugą konfigurację H-Competizione oparto na układzie V6 z podwójnym turbodoładowaniem, generującym moc 558 KM. W tym przypadku silnik spalinowy wspomagają dwa silniki elektryczne (po jednym na każdą oś), z czego każdy dostarcza 160 KM (całość to 870 KM). Moc przekazywana w tym wypadku na cztery koła przekłada się na równie imponujące osiągi, bo pierwsza setka na liczniku pojawia się także po 3 sekundach, a pojazd pozwala się rozpędzić do 300 km/h.

WIDEO - tak wygląda Icona Vulcano Concept

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: