SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Idealny zestaw na wczasy: Audi Q3 z kempingowym namiotem - ZDJĘCIA

Idealny zestaw na wczasy: Audi Q3 z kempingowym namiotem - ZDJĘCIA

01.07.2014, godz. 09:37
Audi Q3 z kempingowym namiotem
Audi Q3 z kempingowym namiotem foto: Audi

Audi przedstawia samochód nie tylko do codziennego użytku w mieście, ale także do weekendowych i wakacyjnych wypadów na łono natury. Specjalny wersja Audi Q3 zbudowana z myślą o miłośnikach kampingu, została wyposażona w zintegrowany, pneumatyczny namiot.

Forma namiotu stworzonego we współpracy z niemiecką firmę Heimplanet idealnie wpasowuje się w kształt Audi Q3. Namiot został tak zaprojektowany, że można go przymocować do otwartej tylnej klapy samochodu, tworząc spójną przestrzeń. Inna możliwość to ustawienie wolno stojącego namiotu. Całość nie posiada tradycyjnych prętów na których opiera się konstrukcja, a gdyż ich rolę pełnią pneumatyczne rurki.

Przeczytaj też: Jeszcze więcej mocy w Audi RS6 Avant! Wersja Plus odtajniona przez przypadek

Ustawienie namiotu i jego napełnienie powietrzem z kompresora trwa około siedmiu minut. Budowla jest na tyle mocna i stabilna, że opiera się podmuchom wiatru o mocy nawet do 70 km/h. Gdy namiot jest złożony, może być transportowany na specjalnie do tego celu zaprojektowanym bagażniku dachowym.

Dodatkowo, specjalna wersja Audi Q3 może być wyposażona w kajak i szereg innych akcesoriów przygotowanych przez Audi Original Accessories. Model samochodu prezentowany na zdjęciach to odmiana 2.0 TDI o mocy 177 KM i 380 Nm momentu obrotowego.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: