SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Infiniti Q60: polska CENA emocjonującego coupe

Infiniti Q60: polska CENA emocjonującego coupe

05.09.2016, godz. 09:02
Infiniti Q60
Infiniti Q60 foto: Infiniti

Nowe, mocno ekspresyjne japońskie coupe klasy premium zostało wprowadzone do polskiego cennika. Infiniti Q60 już w październiku trafi do sprzedaży w Europie. Auto na początku pojawi się w ofercie z benzynowym turbodoładowanym silnikiem 2.0 o mocy 211 KM. Cena będzie startować od 184 600 złotych.

Infiniti Q60 ma dostarczać kierowcy sportowych wrażeń z jazdy, przy jednoczesnym zachowaniu unikatowej równowagi między pewnością prowadzenia i komfortem. Auto będzie wyposażone w elektronicznie sterowane zawieszenie dynamiczne (Dynamic Digital Suspension). Dodatkowo wysoki komfort jazdy ma zapewnić specjalnie opracowany do tego auta zestaw amortyzatorów.

Przeczytaj też: Ruszyła produkcja Infiniti Q60

Zastosowany w Q60 system bezpośredniego kierowania adaptacyjnego drugiej generacji (Direct Adaptive Steering) zapewni precyzję i komfort kierowania oraz doskonałe przekazywanie informacji zwrotnej z drogi. Przełącznik trybu jazdy (DMS – Drive Mode Selector) umożliwi personalizowanie i precyzyjne dopasowywanie reakcji i odczuwania układu kierowniczego, do własnych preferencji i okresowych potrzeb.

Na początku w sprzedaży pojawi się Q60 z 2-litrowym, czterocylindrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy 211 KM. Napęd będzie przekazywany na koła tylne za pośrednictwem 7-stopniowej skrzyni automatycznej. Cena tej wersji w podstawowej specyfikacji została ustalona na 184 600 złotych. Mocniejsza wersja Q60, wyposażona w 3-litrowy silnik V6 twin-turbo o mocy 405 KM, w europejskich salonach Infiniti pojawi się w późniejszym terminie.

Źródło: tv.se.pl
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: