SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Infiniti QX30: kolejny owoc współpracy z Mercedesem

Infiniti QX30: kolejny owoc współpracy z Mercedesem

18.11.2015, godz. 16:03
Infiniti QX30
Infiniti QX30 foto: Infiniti

Na targach motoryzacyjnych w Los Angeles Infiniti zaprezentowało gotowy do produkcji model Infiniti QX30. Jest to kolejny po Q30 model, który powstał we współpracy z Mercedesem. Tym razem Infiniti wprowadzi na rynek alternatywę dla modelu Mercedes-Benz GLA.

Szum po premierze Infiniti Q30 jeszcze nie opadł, a Infiniti jest gotowe do produkcji kolejnego nowego modelu. Wnętrze QX30 jest niemal identyczne jak w Mercedesie GLA, więc Ci, którzy liczyli na zróżnicowanie bliźniaczych samochodów mogą być zawiedzeni. Jednak skorzystanie z projektu kabiny Mercedesa gwarantuje ergonomię i spójność designu wszystkich elementów.

Zobacz też: Kompaktowe Infiniti Q30: polski CENNIK już oficjalnie

Szczegóły techniczne i osiągi auta Infiniti trzyma jeszcze w tajemnicy, jednak wiadomo, że QX30 otrzyma napęd na cztery koła, za pewne niczym nie różniący się od stosowanego w Mercedesach systemu 4Matic z siedmiobiegową skrzynią dwusprzęgłową z możliwością manualnej zmiany biegów. Z duża dozą prawdopodobieństwa można też stwierdzić, że gama jednostek napędowych Infiniti QX30 będzie zbliżona do oferty Q30. Czyli w podstawowej wersji auta pod maską znajdziemy benzynowy silnik 1.6 turbo o mocach od 122 do 156 KM, a także 2.0 turbo o mocy 211 KM. Dla osób preferujących turbodiesle, Infiniti prawdopodobnie zaproponuje silnik 1.5 o mocy 109 KM i 2.2 o mocy 170 KM.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: