SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Infiniti QX30 z polską CENĄ

Infiniti QX30 z polską CENĄ

07.04.2016, godz. 14:32
Infiniti QX30
Infiniti QX30 foto: Infiniti

Infiniti QX30 pozycjonowane w segmencie aut typu Premium Active Crossover, otrzymało pierwsze ceny dla polskiego rynku. Auto na początku będzie można zamówić tylko z mocnym wysokoprężnym silnikiem 2.2d, współpracującym z 7-giegowym automatem i napędem czterech kół, w bogatej odmianie wycenionej od 158 278 zł.

Infiniti poinformowało, że jako pierwsze na europejskie rynki wjadą samochody w najdroższej wersji silnikowej 2.2d o mocy 170 KM. Motor ten będzie łączony z inteligentnym napędem na wszystkie koła (współpracujący z systemem kontroli dynamiki pojazdu VDC) i 7-biegową, dwusprzęgłową przekładnią automatyczną. Gama wyposażenia jaka została przypisana do takiej konfiguracji napędowej to Premium oraz Premium Tech. Cena pierwszej wynosi 158 278 zł, a druga (topowa i najdroższa w gamie QX30) została ustalona na 180 157 zł.

Zobacz też: Kompaktowe Infiniti Q30: polski CENNIK już oficjalnie

Z czasem oferta zostanie rozszerzona o znacznie tańsze wersje podstawowe. Pojawi się benzynowy silnik 1.6 turbo o mocy 122 KM lub 156 KM, a także 2.0 turbo o mocy 211 KM. Będzie również mniejszy turbodoładowany silnik wysokoprężny o pojemności 1.5 litra i mocy 109 KM.

Samochód Infiniti QX30 to wyżej zawieszony nad ziemią wariante standardowego Q30. Model ten powinien zainteresować klientów, którzy szukają crossovera równie dobrze spisującego się w gąszczu miejskich ulic, jak i na krętych drogach wiejskich. Jego ważnym atutem jest szereg nowych intuicyjnych technologii zwiększających bezpieczeństwo, komfort i wygodę. Całość opakowano z wielką elegancją w stylistycznie odmienne od konkurencyjnych modeli, dynamiczne nadwozie.

Infiniti QX30 będzie dostępne w salonach w Polsce uż wczesnym latem.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: