SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Iveco Daily – trzecia generacja rusza na podbój świata - FOTO

Iveco Daily – trzecia generacja rusza na podbój świata - FOTO

08.04.2014, godz. 11:09
Iveco Daily – trzecia generacja rusza na podbój świata
foto: Iveco

Włosi przedstawili własnie kolejne wcielenie popularnego dostawczaka. Nowe Daily pojawi się w salonach marki Iveco już w czerwcu tego roku.

Samochód przejął po poprzedniej generacji podwozie, które było chwalone za klasyczną, wytrzymałą konstrukcję. Nie oznacza to jednak, że nic się nie zmieniło. Klienci mogą liczyć liczne udogodnienia w porównaniu do poprzednika. Modyfikacje objęły zarówno wersje osobową, jak i furgon. Szczególnie w tej drugiej odmianie poprawiono właściwości jezdne i ładowność. Również wygoda korzystania z przestrzeni ładunkowej ma być większa niż dotychczas.

Przeczytaj też: Całkiem nowe Renault Trafic: trzecia generacja vana

Iveco chwali się najpojemniejszymi furgonami na rynku (kubatura 18 i 20 m3). Właściciele firm docenią oszczędność pojazdu, która wzrosła w nowym Daily o średnio 5 proc. Dzięki wygodniejszej i lepiej wyciszonej kabinie znacząco wzrósł komfort użytkowania. Producent zapowiada poprawienie ergonomii i wydajności klimatyzacji. Dzięki poprawionemu zawieszeniu, Daily ma prowadzić się bardzo pewnie zarówno bez ładunku, jak i pod obciążeniem.

Więcej szczegółów technicznych poznamy zapewne jeszcze przez wejściem samochodu do sprzedaży. Według wstępnych zapowiedzi, dostawcze Iveco będzie można nabyć od połowy tego roku.

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: