SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Jaguar C-X75 hybrid w filmie "Spectre" - pojedzie nim przeciwnik Jamesa Bonda

Jaguar C-X75 hybrid w filmie "Spectre" - pojedzie nim przeciwnik Jamesa Bonda

17.12.2014, godz. 12:07
Jaguar C-X75 Concept
Jaguar C-X75 Concept foto: Jaguar

Znamy coraz więcej szczegółów na temat nowego filmu o agencie 007. W przygotowywanej 24. części opowieści o Jamesie Bondzie zatytułowanej "Spectre", pojawi się zjawiskowy Jaguar C-X75 hybrid.

Brytyjski agent 007 dostanie do dyspozycji prototypowego Aston Martina DB10, a jego główny przeciwnik siądzie za sterem niesamowitego Jaguara C-X75. Ten supersamochód to wprawdzie tylko koncept, ale miło, że producenci wraz z Jaguarem doszli do porozumienia i umieścili ten pojazd w fabule. Informacja ta nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale wydaje się bardzo wiarygodna.

Zobacz: Aston Martin symbolem Jamesa Bonda - wszystkie Astony agenta 007 - GALERIA

Jaguar C-X75 to hybryda. Napęd składa się z podwójnie turbodoładowanego silnika benzynowego o pojemności 1.6-litra (moc blisko 500 KM) oraz dwóch silników elektrycznych o sile 390 KM. Łącznie pojazd dostarcza 850 KM, co pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w mniej niż 3 s. Prędkość maksymalna według producenta dochodzi aż do 354 km/h.

Oby tylko złodzieje nie pokusili się na Jaguara, tak jak to zrobili w przypadku pięciu Range Roverów, które skradziono ekipie filmowej, tuż przed rozpoczęciem zdjęć.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: