SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Jaguar F-Pace ekstremlanie testowany przed premierą

Jaguar F-Pace ekstremlanie testowany przed premierą

29.07.2015, godz. 14:28
Jaguar F-Pace
Jaguar F-Pace foto: Jaguar

Jaguar pochwalił się kolejną porcją zdjęć oraz materiałem video z ekstremalnych testów swojego najnowszego dzieła - modelu F-Pace. Brytyjski SUV został dobitnie przetestowany w temperaturach od -40 st. do +70 st. Celsjusza.

Jaguar prowadzi wnikliwe testy, a niektóre ich fragmenty przekuwa w kampanie reklamowe. Najpierw prototypowy F-Pace przejechał jeden z etapów kolarskiego klasyka Tour de France w roli wozu technicznego, a teraz Brytyjczycy pokazali zdjęcia i film wideo z ekstremalnych testów prowadzonych na pustyniach w Dubaju czy w północnej Szwecji.

Przeczytaj: Nowy Jaguar F-Pace jako wóz techniczny drużyny kolarskiej

Co nieco już wiemy o samym samochodzie. Przede wszystkim stylistyka nie będzie odbiegać od aut już oferowanych przez Jaguara. W przednim pasie rozpoznamy potężny wlot powietrza oraz wąskie lampy w kształcie litery J. Pas tylny to przede wszystkim światła znane z modelu F-Type. Co pod maską? Prawdopodobnie nie mniejsze silniki niż V6. Przedstawiciele Jaguara nieoficjalnie twierdzą, że najmocniejsza wersja F-Pace rozpędzi się do ponad 300 km/h.

Debiut Jaguara F-Pace spodziewany jest podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie, a auto trafi do sprzedaży na przełomie 2015 i 2016 roku.

.
WIDEO - ekstremalne testy Jaguara F-Pace
.

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: