SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Jaguar XE - Brytyjczycy potwierdzili nowy model

Jaguar XE - Brytyjczycy potwierdzili nowy model

05.03.2014, godz. 17:30
Jaguar XE
foto: Jaguar

Przy okazji rozpoczęcia Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie, Jaguar potwierdził plany wprowadzenia kolejnego modelu. Wszystko wskazuje, że niebawem autom takim jak Audi A4 czy BMW serii 3 przybędzie groźny rywal na rynku. Jaguar XE ma wejść do sprzedaży w 2015 roku.

Zapowiadany model klasy średniej jest nośnikiem wielu nowych technologii brytyjskiej marki. Ciekawym faktem jest zastosowanie w Jaguarze XE rewolucyjnego monokoku ze stopów aluminium. Będzie to pierwszy samochód tego segmentu, który może pochwalić się takim rozwiązaniem. Wcześniej aluminiowa architektura została zaprezentowana po raz pierwszy w studyjnym modelu C-X17.

Patrz też: Jaguar XFR-S Sportbrake: rywal Audi RS6 Avant jedzie do Genewy

Kolejną nowością, która zawita na pokład Jaguara klasy średniej, jest rodzina silników benzynowych i wysokoprężnych Ingenium. 4-cylindrowe silniki mają charakteryzować się niezwykłą oszczędnością, dzięki czemu możliwa będzie emisja dwutlenku węgla na poziomie poniżej 100 g na kilometr. W palecie znajdą się także jednostki zapewniające iście sportowe osiągi. Najszybsza odmiana XE ma rozpędzać się do przeszło 300km/h.

Produkcyjna wersja zostanie zaprezentowana jeszcze w tym roku, a przyszłym w 2015 r. auto wejdzie do sprzedaży. Szacowana cena to 25-30 tysięcy funtów. W planach jest także wersja kombi.

WIDEO - zapowiedź nowego Jaguara XE

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: