SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Jaguar XE: polska premiera zaawansowanego sedana w Poznaniu - WIDEO

Jaguar XE: polska premiera zaawansowanego sedana w Poznaniu - WIDEO

10.04.2015, godz. 15:21
Jaguar XE S
Jaguar XE S foto: Super Express

Polska ma już za sobą prezentację nowego eleganckiego sedana, pozycjonowanego w klasie niedużych limuzyn. Mowa o Jaguarze XE, który został odsłonięty przez firmę JLR Polska - oficjalnego dystrybutora samochodów słynnej brytyjskiej marki z dzikim kotem w logotypie.

Jaguar XE definiuje na nowo pojęcie kompaktowego sportowego sedana. Auto powstało w oparciu o modułową architekturę, w której wykorzystano lekki aluminiowy szkielet monocoque. Masa własna startuje od 1474 kg, co w połączeniu z niedużymi rozmiarami, niskim współczynnikiem oporu aerodynamicznego (Cd=0,26) i mocnymi silnikami, gwarantuje świetne osiągi.

Zobacz: Nowości motoryzacyjne targów Motor Show Poznań 2015 - GALERIA

Nowy Jaguar XE został wyposażony w wysokoprężne silniki serii Ingenium. To 2-litrowe i 4-cylindowe jednostki, dostępne z 8-biegową przekładnią automatyczną lub 6-biegową manualną ZF. Zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe może wynosić nawet 3,8 l/100 km. Układy benzynowe są 6-cylindrowe. Sportowa wersja jaką jest Jaguar XE S ma zamontowany motor 3.0 V6 ze sprężarką Rootsa typu twin-vortex. Moc wynosi 340 KM i 450 Nm. Osiągnięcie "setki" trwa w 5,1 s, a prędkość maksymalna jest ograniczona do 250 km/h.

Źródło: SuperAuto24.pl
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: