SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Jaki kolor auta jest najmodniejszy: BIAŁY LAKIER najczęściej wybieraną barwą w 2012 roku na świecie

Jaki kolor auta jest najmodniejszy: BIAŁY LAKIER najczęściej wybieraną barwą w 2012 roku na świecie

13.12.2012, godz. 17:00
Lamborghini Aventador
foto: Mototarget.pl

Drugi rok z rzędu najchętniej wybieranym kolorem nadwozia wśród nabywców nowych samochodów, jest biały lub perłowo-biały. Tak wynika z raportu na 2012 rok, opublikowanego przez spółkę DuPont, która przedstawiła aktualne dane zebrane z 11 kluczowych rynków motoryzacyjnych na świecie.

Raport DuPont to najobszerniejsze i najdłużej prowadzone badanie tego typu w branży motoryzacyjnej. Jest to jedyny raport na świecie, który zawiera globalne zestawienie popularności kolorów samochodów oraz trendów regionalnych z 11 wiodących rynków motoryzacyjnych świata.

Lakier biały i perłowo-biały to kolor, który drugi rok z rzędu dominuje w rankingu popularności. Osiągnął w 2012 roku 23% udziału globalnego rynku, a jego popularność zarysowała się wyraźnie we wszystkich segmentach pojazdów. Biel w Europie awansowała na szczyt rankingu. Plasuje się także w czołówce popularnych kolorów w Stanach Zjednoczonych, kanadzie, Japonii, Korei Południowej, Rosji, RPA i w Meksyku.

Drugą pozycję w rankingu zajął kolor czarny i efekt czarnego najczęściej wybierany w Chinach (kojarzący się z luksusowymi limuzynami), z wynikiem 21% światowego udziału. Trzecie miejsce przypadło barwie srebrnej, która w roku ubiegłym była na miejscu drugim. Popularność srebrnego w 2012 roku osiągnęła 18% w globalnym rankingu. Taki lakier króluje w Indiach, Brazylii, czy krajach Ameryki Południowej.

Najpopularniejsze kolory samochodów według raportu DuPont:

- biały/perłowo-biały: 23%
- czarny/efekt czarnego: 21%
- srebrny: 18%
- szary: 14%
- czerwony: 8%
- niebieski: 6%
- brązowy/beżowy: 6%
- zielony: 1%
- żółty/złoty: 1%
- pozostałe: 2%

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: