SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Jeep Grand Cherokee SRT po tuningu GeigerCars z mocą 708 KM

Jeep Grand Cherokee SRT po tuningu GeigerCars z mocą 708 KM

27.05.2015, godz. 08:55
Jeep Grand Cherokee SRT po tuningu GeigerCars
Jeep Grand Cherokee SRT po tuningu GeigerCars foto: materiały prasowe

Niemiecki tuner GeigerCars, zajmujący się przeróbkami aut o amerykańskim rodowodzie, zaprezentował nowy program modyfikacji dla Jeep'a Grand Cherokee SRT.

Jeep Grand Cherokee SRT już w seryjnej wersji jest najszybszym modelem w portfolio marki. Agresywny i muskularny SUV napędzany jest 6.4-litrowym silnikiem HEMI V8. Fabryczna moc jaką generuje jednostka napędowa wynosi 468 KM i 624 Nm. Potężny wóz przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 5 sekund i osiąga prędkość maksymalną 257 km/h.

Zobacz też: Złoty Chevrolet Corvette Stingray po tuningu Forgatio

GeigerCars znacznie wzmocnił silnik kilkoma przeróbkami. Zadbał o odpowiednie doładowanie montując pokaźny kompresor i przeprogramował jednostkę sterującą silnikiem. W efekcie siła urosła do potężnych 708 KM i 776 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Wpłynęło to znacznie na osiągi, bo teraz według tunera wielki SUV przyspiesza do "setki" w czasie 3.9 sekundy i jest w stanie rozpędzić się do 295 km/h.

Wygląd zewnętrzy nie został tak mocno zmodyfikowany, jak sam silnik. Fabryczne 20-calowe obręcze wymieniono na nowe 22-calowe felgi, a karoserię dla zmiany koloru pokryto matową folią. Cena takiej przeróbki została ustalona na 23,900 Euro (około 90 tys. zł). Sam nowy Jeep Grand Cherokee SRT kosztuje w salonie 340 tys. zł.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: