SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Jeep Wrangler Polar: wyjątkowa edycja dla Europy - ZDJĘCIA

Jeep Wrangler Polar: wyjątkowa edycja dla Europy - ZDJĘCIA

06.09.2013, godz. 15:50
Jeep Wrangler Polar
foto: Jeep

Każdy szanujący się producent aut pokaże na salonie samochodowym we Frankfurcie coś ciekawego, co ucieszy fanów motoryzacji. Ci, którzy lubują się w autach terenowych zwrócą zapewne uwagę na Jeepa Wranglera w wersji Polar, która będzie dostępna tylko w Europie. Najwyraźniej amerykański producent po przejęciu przez Fiata poważniej myśli o europejskim rynku.

Nazwa wersji odnosi się do zimna panującego w klimacie polarnym, a dokładniej do najniższej w historii temperatury zanotowanej na świecie - -89,2 stopnia Celsjusza to wartość, którą wskazywały termometry w okolicach stacji Vostok na Antarktydzie (współrzędne: 78 S i 108 E). Motyw wartości geograficznych przewija się m.in. za przednim nadkolem. Dla Wranglera Polar został zarezerwowany niebieski lakier o nazwie Hydro Blue, aczkolwiek można wybrać również srebrny Billet Silver Metallic i biały Bright White. Wyjątkowy Jeep otrzymał także zmodyfikowaną atrapę chłodnicy i maskę z grafiką przedstawiającą góry. Auto toczy się na 18-calowych alufelgach.

>>> Land Rover odświeżył model Discovery - ZDJĘCIA <<<

Wewnątrz dominuje czarna, skórzana tapicerka przełamana białymi akcentami. Chętni mogą się zdecydować na pakiet wyposażenia o nazwie Polar Pack 1, w którego skład wchodzi m.in. system multimedialny z wyświetlaczem 6,5", nawigacją GPS, odtwarzaczem DVD i dyskiem twardym o pojemności 40 GB.

Pod maską może pracować jedna z dwóch jednostek napędowych: diesel o pojemności 2.8-litra (200 KM i 460 Nm) lub benzyniak 3.6 l V6 (284 KM i 347 Nm).

Wyjątkowa edycja będzie sprzedawana tylko w Europie i będzie dostępna w dwóch wersjach nadwoziowych.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: