SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Jeep Wrangler Rubicon X – pakiet indywidualizacyjny dla amerykańskiej terenówki

Jeep Wrangler Rubicon X – pakiet indywidualizacyjny dla amerykańskiej terenówki

11.03.2014, godz. 16:46
Jeep Wrangler Rubicon X
foto: Jeep

Jeep prezentuje na Międzynarodowych Targach Samochodowych w Genewie limitowaną serię modelu Wrangler, nazwaną Rubicon X. Nowy wariant ma podkreślić wysokie zdolności Jeepa w terenie. Auto zaprojektowano tak, aby sprawdziło się zarówno w off-roadzie, jak i w miejskiej dżungli.

Rubicon X Package to najbogatsza odmiana Wranglera. Posiada ona właściwie wszystkie elementy wyposażenia, jakie można dostać w tym modelu. Z zewnątrz samochód wyróżnia się grillem pomalowanym na czarno, nowymi wlotami powietrza w masce silnika, a także przyciemnianymi szybami. Agresywnego wyglądu dodają czarne 17-calowe felgi ze stopów lekkich i progi wejściowe sygnowane logiem marki Mopar (należącej do tego samego koncernu co Jeep).

Dodatkowe wrażenia z jazdy zapewnia zdejmowany dach, który pozwala cieszyć się jeszcze większą wolnością. Po raz pierwszy w wersji Rubicon nabywcy mają do wyboru sztywną nadbudówkę, czyli twardy dach w kolorze nadwozia. Rozwiązanie to nazwane Dual Top, to nic innego jak możliwość posiadania jednocześnie miękkiego topu Sunrider i modularnego twardego poszycia hard top Freedom Top.

Przeczytaj: Jeep Wrangler Unlimited Rubicon 10th Anniversary 2.8 CRD - TEST od SuperAuto24.pl

W środku specjalnej wersji Wranglera odnajdziemy między innymi czarną skórzaną tapicerkę i kierownicę pokrytą skórą. Fotele zostały wyposażone w podgrzewanie. Wnętrze zdobią liczne akcenty w srebrnym kolorze, m.in. uchwyt dla pasażera. Ciekawym dodatkiem są gumowe dywaniki, które zaprojektowano na wzór śladów bieżnika opony. W Jeepie nie zabrakło zestawu infotainment z nawigacją GPS i wyświetlaczem 6,5 cala.

Dla poprawienia znakomitej i tak dzielności w terenie, w limitowanej odmianie zastosowano wzmocnione mosty napędowe Dana 44. Oprócz tego auto wyposażono w elektronicznie blokowane mechanizmy obu osi Tru-Lock.

 

Jeep Wrangler Rubicon X

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: