SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Jeep Wrangler Willys Wheeler Edition: terenowa legenda wciąż trwa - ZDJĘCIA

Jeep Wrangler Willys Wheeler Edition: terenowa legenda wciąż trwa - ZDJĘCIA

22.11.2013, godz. 18:37
Jeep Wrangler Willys Wheeler Edition
foto: Jeep

Jeep Wrangler to auto, które świetnie sobie radzi w terenie. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jego historia ma już ponad 60 lat. A zaczęła się ona od modelu Willys, który został stworzony w trakcie II wojny światowej, na potrzeby armii amerykańskiej.

Jeep Wrangler Willys Wheeler Edition w założeniu ma nawiązywać do swojego legendarnego "pradziadka", jednak nie od razu da się zauważyć znaczące podobieństwo (oczywiście poza charakterystycznymi światłami przednimi i atrapą chłodnicy). Jako baza posłużył model Wrangler Sport, zaś styliści przemalowali go całego na czarny kolor. Pojazd otrzymał także czarne zderzaki, obręcze (na które naciągnięto opony BF Goodrich KM Mud Terrain L) oraz czarny napis Willys na masce.

Sprawdź też: Jeep Wrangler Dragon Edition: tylko na rynek amerykański - ZDJĘCIA

Pod względem mechanicznym nic nie uległo zmianie. Oczywiście nie mogło zabraknąć napędu na wszystkie koła Command-Trac 4x4 i olbrzymich możliwości terenowych. Pod maską pracuje benzynowy silnik V6 Pentastar o pojemności 3.6-litra, zblokowany z 6-biegową przekładnią manualną lub automatyczną. Co ciekawe, w zestawie z Wranglerem Willys Wheeler Edition klienci otrzymają także pakiet Trail Rated Kit, linkę holowniczą oraz rękawiczki.

Wrangler Willys Wheeler Edition trafi na rynek w 2014 roku, zaś ceny będą się rozpoczynać od 25 795 dolarów, czyli około 78 000 zł.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: