SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Więcej luksusu w limitowanym Audi A8 exclusive concept

Więcej luksusu w limitowanym Audi A8 exclusive concept

18.11.2013, godz. 12:26
Audi A8 L W12 w limitowanej serii Poltrona Frau
foto: Audi

Audi przy okazji liftingu swojej flagowej limuzyny, przygotowało coś specjalnego dla swoich klientów. Niemcy wspólnie z włoskim producentem mebli - firmą Poltrona Frau, zbudowali edycję limitowaną zaledwie do 50 egzemplarzy. Co takiego posiada specjalne wydanie Audi A8?

Krótka seria Audi A8 o nazwie exclusive concept, została oparta o przedłużony model A8 L. W aucie pod maską pracuje ogromny silnik W12 o mocy 500 KM. Wszystkie egzemplarze modelu zbudowane przy współpracy z firmą Poltrona Frau, wyjadą z zakładów quattro GmbH w Neckarsulm, a ich produkcja wystartuje w marcu 2014 roku. Każdy z 50 egzemplarzy otrzyma na listwach progowych specjalnie wybite logo.

Zobacz: Audi nietypowo dziękuje fanom za lajki na Facebooku

W tym samochodzie liczy się wyjątkowo wytworna kabina pasażerka. Panuje w niej prawdziwy przepych i luksus. Wykorzystano w nim skórę anilinową w kolorze Agatha cognac, dostarczaną przez Poltrona Frau. Skóra ta charakteryzuje się szczególną miękkością i naturalnym wyglądem. Centralną część siedzeń zdobi stebnowanie o kształcie diamentów.

Panele ozdobne wykonano z drewna oliwkowego w naturalnym szaro-brązowym kolorze. Ich odcień harmonizuje z granitowo-szarymi lamówkami, szwami i elementami dekoracyjnymi siedzeń. Ten sam granitowo-szary odcień widoczny jest na pokrytej skórą Fainnappa kierownicy, na tapicerce górnej części drzwi oraz na górnej części deski rozdzielczej. Podsufitkę wykonano ze śnieżnobiałego materiału Alcantara. Tylna półka została pokryta tym samym materiałem w kolorze koniakowym.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: