SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Jubileuszowy 50. Rajd Barbórka: Gdzie i kiedy impreza, na jakich odcinkach będą się ścigać kierowcy

Jubileuszowy 50. Rajd Barbórka: Gdzie i kiedy impreza, na jakich odcinkach będą się ścigać kierowcy

27.11.2012, godz. 16:15
Barbórka
foto:

Fani sportów motorowych z niecierpliwością wyczekują pierwszego weekendu grudnia. W dniach 30 listopada/1 grudnia rozegrany zostanie jubileuszowy 50. Rajd Barbórka. Podczas imprezy pojawi się czołówka polskich kierowców rajdowych, znane nazwiska światowego motorsportu oraz mnóstwo ciekawych i szybkich samochodów.

Jubileuszowa edycja najbardziej kultowej rajdowej imprezy w kraju zgromadzi na starcie czołówkę polskich kierowców. Na Barbórce 2012 będzie można podziwiać sławnych polskich i zagranicznych rajdowców. W tym roku na liście zgłoszeń znajduje się ponad sto załóg, z czego ponad trzydziestu kierowców wystartuje w Barbórce Legend. Kategoria ta odnosi się do zawodników, którzy zdobyli przynajmniej mistrzostwo, lub wicemistrzostwo Polski oraz legendarne samochody znane z minionych dziesięcioleci.

>>> 50. Rajd Barbórka: ceny biletów, przewodnik kibica - MAPKI STREF <<<

Swój udział potwierdzili m.in.: Kajetan Kajetanowicz, Grzegorz Grzyb, Michał Bębenek, Michał Sołowow, Maciej Oleksowicz, Tomasz Kuchar, Leszek Kuzaj, Robert Herba, Paweł Przybylski, Janusz Kiliańczyk, Marek Gieruszczak, Robert Gryczyński, czy Michał Nowosiadły. Znanymi gośćmi z zagranicy będą: ekipy Luca Rossetti (trzykrotny rajdowy mistrz Europy) i Matteo Chiarcoss, czy Simone Campedelli i Danillo Fappani, a także ubiegłoroczny zwycięża Barbórki Bryan Bouffier oraz najstarszy zwycięzca rajdu Barbórka Lelio Lattari. Innym sławnym uczestnikiem będzie Felix Baumgartner (człowiek, który skoczył ze stratosfery). Austriak, który wystartuje w Subaru Impreza, już raz w 2004 roku gościł na Barbórce.

Gdzie odbędą się rywalizacje

Impreza rozpoczyna się 30 listopada w piątek po południu badaniami kontrolnymi maszyn na parkingu przed CH Bemowo. Start pierwszego odcinka specjalnego o długości 7,32 km Cytadela, zaplanowany został na godzinę 8.00 rano 1 grudnia w sobotę. Godzinę później rozpocznie się rywalizacja na trasie odcinka specjalnego Tor Służewiec. Ostatni odcinek przed wieczornym finałem na ul. Karowej będzie rozegrany tradycyjnie na terenie autodromu Automobilklubu Polski na Bemowie. Start już o 10.30, ostatni kierowcy pokonają trasę długości 3,74 km około 14.30. Rajd zakończy Kryterium Asów na Karowej. Początek pokazowych przejazdów o 16.00, rywalizacja o miano króla Barbórki rozpocznie się o 17.30. Ostateczna walka o miano króla Barbórki ruszy o 17:30. Po zakończeniu przejazdów odcinka Karowa odbędzie się ceremonia, podczas której specjalni goście rajdu zostaną uhonorowani pamiątkowymi statuetkami.

50. Rajdu Barbórka - PROGRAM

Piątek, 30.11
badania kontrolne CH Bemowo, 14:30 – 20:00
Sobota, 1.12
OS 1 Twierdza Cytadela 8:00 - 12:00
OS 2 Tor Służewiec 9:00 – 13:00
serwis Bemowo 9:30 – 15:30
OS 3 Bemowo 10:30 – 14:30
Karowa przejazdy pokazowe 16:00
OS Kryterium Karowa 17:30

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: