SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Kia Carens uzyskała 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP - WIDEO

Kia Carens uzyskała 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP - WIDEO

29.09.2013, godz. 18:00
Kia Carens 2013
foto: Kia

Czasy kiedy to koreańskie marki samochodowe były obiektem głównie kpin i żartów mamy już za sobą. Teraz są one groźnymi konkurentami zarówno dla europejskich, jak i japońskich samochodów. Po raz kolejny udowadnia to uzyskanie przez Kię Carens pięciu gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Kia Carens to bardzo bezpieczne auto, o czym świadczą wyniki uzyskane w testach Euro NCAP: 94% wszystkich możliwych punktów samochód uzyskał za ochronę dorosłych pasażerów, 76% za ochronę dzieci, 81% za poziom wyposażenia wpływającego na bezpieczeństwo podróży, zaś 64% za bezpieczeństwo pieszych w razie wypadku. Carens to siódmy model z gamy koreańskiego producenta, który zdobył maksymalną ocenę w europejskich testach zderzeniowych. Dołączył tym samym do grupy w której wcześniej znalazły się: cee'd, Rio, Soul, Venga, Sorento i Sportage.

>>> Nowa Kia Carens 2013: CENA w POLSCE od 65 990 zł - ZDJĘCIA + WIDEO <<<

Ponadto specjaliści z Euro NCAP docenili maksymalną notą poziom bezpieczeństwa Kii w zakresie kolizji bocznej z barierą, ochrony niemowląt i dzieci do 18 miesiąca życia, ochrony odcinków szyjnych kręgosłupa osób siedzących na przednich fotelach, a także stopień ochrony nóg osób pieszych uczestniczących w wypadku.

Dodatkowe punkty Carens uzyskała za alarm niezapiętych pasów montowany we wszystkich siedzeniach, ogranicznik prędkości oraz za możliwość montowania różnych rodzajów fotelików dziecięcych. Na wysoki poziom bezpieczeństwa wpływa również seryjnie montowane 6 poduszek powietrznych, system stabilizacji toru jazdy, asystent ruszania na wzniesieniu oraz pulsacyjne światło stopu działające w momencie awaryjnego hamowania.

WIDEO - tak zachowuje się Kia Carens w momencie zderzenia

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: