SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Kia cee'd z fabryczną instalacją LPG w polskiej ofercie

Kia cee'd z fabryczną instalacją LPG w polskiej ofercie

26.02.2014, godz. 12:41
Nowa Kia Ceed 2012
foto: Kia

Kia poszerza swoją ofertę modelową o dedykowaną instalację gazową. Teraz poza modelem Rio zasilanym LPG, można nabyć w salonach kompaktowego cee'da wyposażonego również w taką instalację.

Zaletami fabrycznych instalacji LPG są przede wszystkim niskie wydatki na paliwo, obniżające koszty eksploatacji pojazdu, a także warunki gwarancyjne pozostające bez z zmian. Nowe modele marki Kia objęte są 7-letnią gwarancją, natomiast na system LPG dokładana jest oddzielna gwarancja przedstawiciela firmy BRC na 3 lata, z możliwością rozszerzenia do 7 lat.

Przeczytaj też: NOWA Kia Ceed 1.6 GDI - TEST drugiej generacji koreańskiego kompaktu

Zestaw LPG można znaleźć w odmianach hatchback oraz kombi, wyposażonych wyłącznie w silnik benzynowy 1.4 DOHC, dostarczający moc 100 koni mechanicznych. Układ gazowy opiera się na nowoczesnej instalacji Sequent 24.11 włoskiej firmy BRC, z systemem sekwencyjnego wtrysku gazu, ze zbiornikiem toroidalnym umieszczonym w miejscu koła zapasowego. Przejście z zasilania benzynowego na gazowe odbywa się automatycznie.

Cena samej instalacji LPG wraz z montażem wynosi 4 550 złotych. Można ją zamówić do Ceed'a w wersji wyposażeniowej poziomu M. Hatchback 1.4 DOHC LPG kosztuje od 61 540 złotych, natomiast cena kombi startuje od 64 540 zł.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: