SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Kia Crossover Concept pojawi się na salonie samochodowym we Frankfurcie

Kia Crossover Concept pojawi się na salonie samochodowym we Frankfurcie

12.08.2013, godz. 08:00
Kia Crossover Concept
foto: Kia

Kia pozazdrościła sukcesu Nissana, który odniósł z pomocą modelu Juke. Teraz Koreańczycy sami chcą stworzyć małego crossovera, dlatego też na salonie samochodowym we Frankfurcie pokażą oni koncepcyjny pojazd, mający być konkurentem dla auta z Japonii. Niestety informacje dotyczącego tego projektu są znikome.

Tegoroczny, wrześniowy salon samochodowy we Frankfurcie będzie obfitował w wiele przeróżnych i nowoczesnych modeli. Kia również pokaże auto, które ma być kolejnym narzędziem do walki z konkurentami o kawałek rynkowego tortu. Niestety producent nie podał dotąd żadnych istotnych informacji, jedynie upublicznił dwa zdjęcia, przedstawiające wygląd nowego crossovera.

>>> Nowy Hyundai i10: debiut na salonie samochodowym we Frankfurcie <<<

Styliści pracujący nad projektem starali się zachować specyficzne dla Kii szczegóły nadwozia takie jak np. charakterystyczny grill "tiger nose" czy kwadratowe światła do jazdy dziennej, wykonane w technologii LED. Ponadto całe nadwozie jest muskularne i nowoczesne, przez co sprawia bardzo dobre wrażenie. Wnętrze natomiast zostało utrzymane w minimalistycznym stylu, jednak dwa fotele wykonane z jednego elementu raczej nie trafią do produkcji seryjnej.

Koreański crossover zadebiutuje na wrześniowych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: