SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Kia przyspieszająca w 5,1 s do setki! To pierwsze tak szybkie auto marki Kia

Kia przyspieszająca w 5,1 s do setki! To pierwsze tak szybkie auto marki Kia

13.12.2016, godz. 09:52

Kia Motors stawiająca do tej pory na spokojne samochody, nie mające nic wspólnego ze sportem, zamierza do gamy modelowej wprowadzić więcej emocji. Już w styczniu na targach motoryzacyjnych w Detroit koreańska marka zaprezentuje światu Kię osiągającą pierwsze 100 km/h w czasie 5,1 sekundy.

Tak szybkiego samochodu Kia do tej pory w swojej historii nie miała. Auto ukrywające się na razie pod nazwą CK (fabryczny kod modelowy) to duży sedan. Motoryzacyjni szpiedzy przyłapali już ten pojazd podczas testów prowadzonych na słynnym niemieckim torze wyścigowym Nurburgring. Sedan przeszedł również badania na fabrycznym torze testowym w Namyang.

Sprawdź: TEST Kia Optima 1.7 CRDI 7DCT XL: wcale nie egzotyczna

Kia po serii wyczerpujących testów w naturalnych warunkach oficjalnie przyznaje, że stworzyła szybkie auto. Duma koreańskich inżynierów z wyników prac jest tak duża, że oficjalnie podają już czas jaki auto potrzebuje na rozpęd. Przyspieszenie 5,1 do "setki" robi wrażenie, a sam fakt, że auto badano na Nurburgringu sugeruje rewelacyjne właściwości jezdne.

Można się spodziewać silnika V6 pod maską i tylnego napędu, ale na potwierdzenie tych przypuszczeń trzeba poczekać do światowej premiery, która została zaplanowana na dzień 8 stycznia 2017 r.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: