SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Kia Sedona Photo Safari: idealne narzędzie fotografów

Kia Sedona Photo Safari: idealne narzędzie fotografów

05.11.2015, godz. 10:30
Kia Sedona Photo Safari
Kia Sedona Photo Safari foto: Kia

W jakim samochodzie najlepiej odnajdą się miłośnicy plenerowego fotografowania? Odpowiedź to Kia Sedona Photo Safari. Amerykanie zbudowali auto, które ma być najlepszym kompanem w fotograficznej podróży.

Sedona Photo Safari definiuje pojęcie pojazdu wielofunkcyjnego na zupełnie nowy sposób. Seryjny, ośmioosobowy minivan Sedona zmienił się w dwumiejscową maszynę do rejestracji obrazów. Auto to drogowe i off-roadowe dzieło tuningowego teamu LGE-CTS Motorsports. Niemal każdy podzespół i komponent standardowej Sedony został odpowiednio zmodyfikowany lub udoskonalony.

Prezentowana Sedona po tuningu roztacza nieograniczone możliwości robienia i montowania zdjęć i kręcenia wideo bez względu na porę dnia czy nocy. Na specjalnie dostosowanym bagażniku dachowym z rur stalowych zamontowane są tradycyjne aparaty cyfrowe DSLR (lustrzankowe), system kamery cyfrowej video WASPcam "action sports" wysokiej rozdzielczości oraz głowice obrotowe i wysięgniki. Nośność bagażnika pozwala pomieścić fotografa (lub asystenta produkcji) w specjalnej uprzęży mocowanej do integralnych na zewnątrz nadwozia. Skrzynia ładunkowa jest otwarta ze względu na konieczność łatwego dostępu. Przewidziano w niej pojemniki na drobne przedmioty, gniazda prądowe oraz specjalne stanowisko do zdjęć zbliżeniowych.

Zobacz też: Nowa Kia Optima GT dla Europy

Pracę w nocy umożliwiają ultra-jasne 6-calowe lampy LED Pro-Sport Gravity KC HiLite świecące na wszystkie cztery strony pojazdu i aktywowane przy pomocy panelu sterującego Daystar na tablicy rozdzielczej. Sedona Photo Safari osadzona jest na 17-calowych felgach w kolorze matowego złota z drogowo-terenowym ogumieniem 285/70 R17. W podwoziu wykorzystano samopoziomujące zawieszenie pneumatyczne.

We wnętrzu znajduje się ruchome studio montażowe z najnowocześniejszym wyposażeniem, w skład którego wchodzi m.in. 27-calowy komputer iMac z wyświetlaczem Retina 5K. Awangardowa technologia wspierana jest przez akumulator typu militarnego, zapewniający kilkugodzinne zasilanie studia bez potrzeby uruchamiania silnika. Ładowanie akumulatora odbywa się samoczynnie z chwilą ruszenia z miejsca.

Wyposażenie wnętrza uzupełnia wykonane ręcznie z drewna orzechowego biurko komputerowe, ruchoma tacka na klawiaturę oraz liczne schowki i skrytki wg projektu stolarni artystycznej Highline Cabinets. Specjalistyczny fotel typu wyścigowego Bear Torque z wielopunktową uprzężą na platformie Extendobed można wysunąć przez boczne drzwi tylne na odległość 900 mm. Łączność między kierowcą a fotografem zapewniają wstrząsoodporne słuchawki bezprzewodowe RW Communications.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: