SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Kia Sportspace: koncepcyjna Kia Optima stylowa niczym Alfa Romeo - GALERIA

Kia Sportspace: koncepcyjna Kia Optima stylowa niczym Alfa Romeo - GALERIA

10.03.2015, godz. 12:13
Kia Sportspace
Kia Sportspace foto: zdjęcia własne

Nie tak dawno temu Koreańczycy zaprezentowali światu użytkowy samochód koncepcyjny - Kię Sportspace. Auto cechuje się futurystycznym designem, które w niektórych elementach nawiązuje do sprzedawanego modelu Optima - czy taki będzie następca?

Wspólną z Optimą cechą charakterystyczną jest "tygrysi nos" w przednim pasie, który jest znaną domeną koreańskiej marki. Wyraziste przednie reflektory zgrabnie łączą się z osłoną chłodnicy. Z boku samochodu uwagę zwracają duże felgi ze stopów lekkich oraz nisko opadająca linia dachu. Z tyłu łatwo zauważyć wąskie lampy z żarówkami LED oraz dwie chromowane końcówki układu wydechowego.

Przeczytaj też: Koncepcyjna Kia Sportspace: nadjeżdża Optima z bagażnikiem

Wnętrze samochodu jest proste i równie ekstrawaganckie jak na samochód koncepcyjny. W nawiązaniu do dynamicznych kształtów kierownica jest delikatnie spłaszczona u dołu, a na środku kokpitu zaprojektowano duży ciekłokrystaliczny wyświetlacz dotykowy. Przed kierowcą również umieszczono ekranik zamiast tradycyjnych zegarów. Całe wnętrze wykończono skórą oraz aluminium.

Kia Sportspace jest pojazdem czteroosobowym. Mamy nadzieję, że nowa Kia Optima odziedziczy dynamiczny charakter koncepcyjnej Kii Sportspace.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: